هوش مصنوعی وآینده گجت ها در روز پایانی نمایشگاه محصولات الکترونیک

هوش مصنوعی وآینده گجت ها در روز پایانی نمایشگاه محصولات الکترونیک

هوش مصنوعی  و آینده گجت ها در پایان نمایشگاه محصولات الکترونیک ؛نمایشگاه بین المللی محصولات الکترونیک موسوم به سی‌ای‌اس بعد از چهار روز در لاس وگاس آمریکا به پایان رسید.

نمایشگاه امسال که پنجاهمین و بزرگترین سی‌ای‌اس بوده، از چند لحاظ منحصر بفرد بود: از یکسو، بسیاری از محصولات الکترونیک که در سال های گذشته در غالب ایده ای برای آینده ارائه شده بودند، در نمایشگاه امسال وارد مرحله عملی شده و در شرف ورود به بازار فروش قرار گرفته اند، واقعینی که بیانگر روند تصاعدی تحولات در دنیای فناوری است.

از سویی دیگر، بسیاری از محصولات پیشرفته دنیای الکترونیک که تا به کنون تنها در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گرفتند، در نمایشگاه امسال برای مصرف روزمره و شخصی مردم عادی معرفی شدند. صنعت رباتیک یکی از این موارد است، چراکه ربات های بسیاری در نمایشگاه امسال ارائه شدند که می توانند از کودکان گرفته تا بزرگسالان همیار و همتای آنها باشد.

eer 1 هوش مصنوعی وآینده گجت ها در روز پایانی نمایشگاه محصولات الکترونیکدر نمایشگاه سی‌ای‌اس امسال، از ربات های جدید و کوچکی رونمایی شد که می توانند به کودکان از زمان نوزدانی شان تا زمانی که به مدرسه می روند کمک کنند. این ربات ها می توانند برای بچه ها پیش از خواب قصه بگویند، برای یادگیری حروف و اشکال به کودکان کمک کنند، و به عنوان یک همبازی جای خالی والدینی را که بیشتر اوغاتشان را در محیط کار بسر می برند پر کنند.

eet هوش مصنوعی وآینده گجت ها در روز پایانی نمایشگاه محصولات الکترونیکویژگی دیگر نمایشگاه امسال، همخوانی فناوری های جدید با محیط زیست بود. بسیاری از خودروهایی که در این نمایشگاه از آنها رونمایی شد، مصرف انرژی بهینه داشته و کمترین صدمه را به محیط زیست وارد می کنند.

یکی از جالبترین تحولات در فناوری چاپگرهای سه بعدی، وسایل نقلیه ای است که کاملا با این چاپگرها تولید شده اما همچون خودروهای دیگر قابل رانندگی در جاده ها هستند. آنچه در این خودروهای به اصطلاح چاپ شده منحصربفرد بوده این است که کارکرد و مواد بکار رفته در آنها با محیط زیست همخوانی دارند، چیزی که کاملا بر خلاف محصولات صنعت کنونی خودروسازی محصوب می شود.

eey هوش مصنوعی وآینده گجت ها در روز پایانی نمایشگاه محصولات الکترونیکخودرو محصول پرینتر سه بعدی

در نمایشگاه امسال سی‌ای‌اس دیدیم که هوش مصنوی یکی از مؤلفه های اجتناب ناپذیر محصولات الکترونیک جدید شده است. هوش مصنوعی نه تنها قابلیت این محصولات را افزایش می دهد، بلکه آنها را فراتر از یک محصول برده و به یک همیار تبدیل کرده است.

محصولات جدید می توانند عادت ها و نیازهای شخصی افراد را شناسایی کرده و فونکسیون خود را بر اساس این اطلاعات تنظیم کرده و رابطه گجت و کاربر را وارد مرحله ای جدید کنند. با نگاهی به روند کنونی تحولات در دنیای فناوری می توان گفت احتمالا در آنیده نزدیک، گجت ها به اندازه ای خود را با انسان ها و پیچیدگی های آنها وقف خواهند داد که می توان آنها را به عنوان «اندام های افزوده» انسان ها محسوب کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.