گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چین

گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چین

بهشتی از یخ، تصاویر زیبا ودلنشین از شاهکاری چینی ها در ساخت شهر یخی در شمال چین این جشنواره در سرمای منفی ۳۰ درجه برگزار شد.

روز پنجشنبه گذشته جشنواره یخ در سرمای ۳۰ درجه زیر صفر در شهر هاربین مرکز ایالت هایلونگ‌جیانگ چین افتتاح شد. این نمایشگاه بی‌نظیر با بیشتر از ۲۰۰۰ ساختمان بزرگ یخی، ده هزار بینندۀ داخلی و خارجی را به سوی خودمی‌کشاندasd 25 گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چینجشنواره یخ در هاربین افتتاح شد

از روز پنجشنبه به این طرف هزاران نفر از سراسر جهان برای تماشای بیشتر از ۲۰۰۰ مجسمه و ساختمان یخی به شهر هاربین چین می روند. تندیس بودا در این تصویر و همچنان پله ها و پل های که در مقابل آن دیده می شوند، همه و همه تنها از یخ و برف ساخته شده اند.

asf 19 گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چیندنیای منجمد افسانه یی

نمای جذاب و دیدنی از هوا. نور پردازی ساختمان های عظیم یخی در شب، فضای افسانه یی به این ساحه می‌بخشد. هنرمندان طی چندین هفته در اینجا نماد های مشهور‌ترین ساختمان ها را از یخ می‌سازند.

asg 17 گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چینپرشکوه و شاهانه

در این نمایشگاه در هاربین طور مثال نسخه ای از “معبد آسمان”، که در پیکنگ است، از یخ ساخته شده است. در این معبد امپراطور های دو دودمان آخری برای بدست آوردن حاصلات خوب دعا می‌کردند.

ash 11 گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چینسردی سایبریا

هرچند هاربین چین از نگاه موقعیت جغرافیایی خود در تقریباً یک عرض‌البلد با شهر ونیز ایتالیا قرار دارد، با آنهم این شهر در زمستان از سرمای شدید سایبریا، که در مجاورت قرار دارد، متأثر می‌گردد. بلند‌ترین درجه حرارت در ماه جنوری در هاربین به طور اوسط به منفی ۱۲ درجۀ سانتی گراد می‌رسد.

asj 8 گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چینمواد ساختمانی از رودخانه

مواد برای ساختن مجسمه ها و ساختمان ها به قدر کافی موجود است. رودخانۀ بزرگ سونگ هووا (یا سونگاری) از میان شهر هاربین می‌گذرد. از نوامبر تا اپریل سطح این رودخانه تا عمق یک متری یخ می‌بندد. نخست پارچه های بزرگ یخ را با اره می برند، و سپس آن را توسط کالسکه به محل نمایشگاه انتقال می‌دهند.

asjj گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چینپروژۀ عظیم

حدود ۱۰ هزار هنرمند و پیکرتراش در ساحه ای برابر با تقریباً ۱۵۰ میدان فوتبال، مجسمه ها و ساختمان های غول پیکر یخی را ساختند. این آثار جالب هنری نظر به وضعیت آب و هوا، تا ۹۰ روز در هوای آزاد باقی مانده و خراب نمی‌‌شوند.

asa 15 گزارش تصویری: شهر یخی در شمال چینعشق پرشور در دمای زیر صفر

در پهلوی ساختمان‌ها و مجسمه های اصلی، کافه ها و رستوران‌های یخی نیز موجود اند. بازدیدکنندگان همچنان می توانند در رودخانه ای که سطح آن یخ بسته است، ماهیگیری کنند. سازمان‌دهندگان این نمایشگاه انتظار یک میلیون بازدیدکننده را دارند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.