ریحانه طباطبایی روزنامه نگار اصلاح طلب ایران از زندان آزاد شد

ریحانه طباطبایی روزنامه نگار اصلاح طلب ایران از زندان آزاد شد

منابع خبری از آزادی ریحانه طبا طبایی روزنامه نگار اصلاح طلب از زندان خبر دادند, ریحانه طباطبایی سابقه کار در مجلات چلچراغ و ایران فردا، شبکه خبری سینا و روزنامه‌هایی چون فرهیختگان، کلمه سبز، بهار و شرق را دارد.

ریحانه طباطبایی روزنامه‌نگار و عضو «جبهه مشارکت ایران اسلامی» با پایان مدت محکومیت یک ساله از زندان آزاد شد. او به یک سال حبس و دو سال محرومیت از حقوق شهروندی محکوم شده بود.

خانم طباطبایی پیش از این نیز چندین بار بازداشت و زندانی شده است.

این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب پس از آزادی از زندان درآبان ماه ۹۲ به دلیل فشارهای امنیتی، امکان بازگشت به شغل روزنامه‌نگاری را از دست داد.

ریحانه طباطبایی هم اکنون نیز با حکم محرومیت از حقوق شهروندی مواجه است که او را از هرگونه فعالیت سیاسی و مطبوعاتی محروم می‌کند.

در آخرین مورد از بازداشت روزنامه‌نگاران در ایران، طاهره ریاحی در تاریخ ۷ دی بازداشت شد.

سازمان گزارشگران بدون مرز در آخرین رده بندی خود ایران را در میان ۱۸۰ کشور در رتبه ۱۶۹ قرار داده و از این کشور به عنوان یکی از پنج زندان بزرگ روزنامه نگاران یاد کرده است.

این سازمان بین‌المللی شهریور ماه امسال در بیانیه‌ای با انتقاد از وضعیت نامساعد اطلاع رسانی در ایران، حسن روحانی را متهم کرد که به وعده‌های انتخاباتی خود برای تغییر فضای مطبوعات و بهبود وضعیت آزادی بیان عمل نکرده است.

wwww ریحانه طباطبایی روزنامه نگار اصلاح طلب ایران از زندان آزاد شد

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.