برند های معروف ایرانی که نابود شدند

برند های معروف ایرانی که نابود شدند

کارخانه “آزمایش” پس از ۶۰ سال تعطیل شد. کارخانه “ارج” نیز در یک قدمی تعطیلی قرار دارد. نابودی برندهای ایرانی که پیش از انقلاب اسلامی بنا نهاده شده بودند یکی پس از دیگری ادامه دارد.

گزارش تصویری را ببنید:

asd 14 برند های معروف ایرانی که نابود شدندمرگ کارخانه “آزمایش”

بالاخره پس از ماه‌ها تلاش برای سرپا نگه داشتن کارخانه لوازم خانگی “آزمایش”عباس هاشمی از مسئولان وزارت صنعت در گفت‌وگو با خبرگزاری “ایسنا” از تعطیلی کارخانه “آزمایش” خبر داد. کارخانه “آزمایش” با عمری بیش از ۶۰ سال پیش از انقلاب سال ۵۷ به دست محسن آزمایش بنا نهاده شد. با وقوع انقلاب اسلامی اموال محسن آزمایش مصادره شد

asf 11 برند های معروف ایرانی که نابود شدند“ارج” در یک قدمی تعطیلی

هر چند در ماه‌های اخیر بارها خبر تعطیلی کارخانه قدیمی “ارج” در رسانه‌های ایران انتشار یافته ولی عباس هاشمی از مسئولان وزارت صنعت می‌گوید “از بین رفتن کارخانه ارج را تحمل نمی‌کنیم”. به گفته این مسئول وزارت صنعت در شرایط فعلی این کارخانه فعالیت چشم‌گیری ندارد.

asg 8 برند های معروف ایرانی که نابود شدند“ارج” قدیمی‌ترین تولیدکننده لوازم خانگی ایران

کارخانه لوازم خانگی “ارج” در سال ۱۳۱۶ به دست خلیل ارجمند بنا نهاده شد. این کارخانه قدیمی‌ترین تولیدکننده لوازم خانگی ایران است. پیش از انقلاب اسلامی محصولات این کارخانه حتی به کشورهایی هم‌چون اردن صادر می‌شد.

ash 5 برند های معروف ایرانی که نابود شدند«پارس الکتریک لانه کبوتران شده است»

مرگ برندهای ایرانی که پیش از انقلاب اسلامی بنا نهاده شده بودند یکی پس از دیگری ادامه دارد. “پارس الکتریک” که پیش از انقلاب نامی آشنا برای ایرانیان بود در سال‌های اخیر تا یک قدمی تعطیلی پیش رفته است. به عنوان نمونه این برند معروف ایرانی در سال ۱۳۹۰ تنها ۳۳ تلویزیون تولید کرده بود. پیش از این حسن روحانی گفته بود کارخانه پارس الکتریک به لانه کبوتران تبدیل شده است.

asj 4 برند های معروف ایرانی که نابود شدندکفش ملی و فیل مغروری که حالا نوستالژی است

پیش از انقلاب کفش ملی یکی از معروف‌ترین برندهای ایران بود. روزگاری کفش ملی حدود ۱۱ هزار کارگر داشت. حالا اما با فروش ماشین‌آلات آن، بخشی از کارخانه به شرکت “سایپا” واگذار و بخش دیگر آن هم به انبار کفش تبدیل شده است.

ask 3 برند های معروف ایرانی که نابود شدند“قطعه قطعه کردن خط تولید کفش بلا”

پیش از انقلاب کفش بلا دومین برند معروف تولید کفش ایران بود. وقوع انقلاب و مصادره کارخانه کفش بلا به دست انقلابیون آغاز مرگ کفش بلا را کلید زد. در سال‌های اخیر خط تولید این کارخانه قطعه قطعه شد و از برند کفش بلا تنها نام و نشانی باقی مانده است. مدیریت این برند اکنون در دست بانک ملی ایران است و تنها کفش‌های تولیدکنندگان خارجی و احیانا داخلی را در فروشگاه‌های بلا عرضه می‌کند.

asl 3 برند های معروف ایرانی که نابود شدند“نساجی مازندران”

پیش از انقلاب اسلامی کارخانه‌های نساجی مازندران رونق داشت. از اعتراضات و اعتصابات کارگران نساجی مازندران که بگذریم، این عکس برای نشان دادن بلایی که بر سر نساجی مازندران آمده کافی است.

asaa 3 برند های معروف ایرانی که نابود شدند“هما عروس آسمان‌ها بود”

«گفت‌وگو از این دو عروسک نیست. بحث از عروس آسمان‌هاست. همه‌جا صحبت از هماست». این تبلیغ هما، هواپیمایی ملی ایران پیش از انقلاب اسلامی است.

ase برند های معروف ایرانی که نابود شدندروزگاری “هما” جزو معتبرترین ایرلاین‌های جهان بود. حالا اما به دلیل ناوگان فرسوده همین اواخر پس از مدت‌ها موفق شد از لیست سیاه امنیت پرواز اتحادیه اروپا خود را بیرون بکشد.

asc 1 برند های معروف ایرانی که نابود شدندآینده ناروشن “هپکو اراک”

شرکت صنعتی هپکو اراک” در سال ۱۳۵۱ با هدف تولید ماشین‌آلات راه‌سازی به دست برادران رضایی بنا نهاده شد. در سال‌های اخیر تولیدات این شرکت بسیار کاهش یافته و خبرهای مختلفی از به فروش نرفتن محصولات آن منتشر شده است.

asv برند های معروف ایرانی که نابود شدندخودروی ایرانی که حوالی سال ۱۳۵۰ ساخته شده است

مرگ برندهای ایرانی که پیش از انقلاب اسلامی بنا نهاده شده بودند یکی پس از دیگری ادامه دارد.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.