اتاق های تجارت و صنایع آلمان برای ادغام پناهجویان کمک میکنند

اتاق های تجارت و صنایع آلمان برای ادغام پناهجویان کمک میکنند

اتاق های تجارت و صنایع آلمان می خواهند به فعالیت شان برای ادغام مهاجران در بخش های آموزشی و اشتغال ادامه دهند. رئیس اتحادیه این اتاق ها از ادامه سرمایه گذاری به مبلغ ۱۵ میلیون یوروی دیگر خبر داد.

به نوشته دویچه ویله, اریک شوایتسَر، رئیس اتحادیه اتاق های تجارت و صنایع آلمان «دی آی اچ کا» در مصاحبه با روزنامه آلمانی «فرانکفورتَر الگماینه زُنتگس سایتونگ» این اطلاعات را ارائه نمود. او پیش از نشست ادغام که قرار است روز دوشنبه در دفتر صدر اعظم آلمان برگزار شود، این مصاحبه را انجام داد.

شوایتسر در ادامه گفت که اتاق های تجارت و صنایع در سال روان ۲۰ میلیون یورو برای چنین فعالیت هایی هزینه کرده اند و «ما به طور مشترک حدود ۱۵ میلیون یوروی دیگر سرمایه گذاری خواهیم کرد». 

رئیس اتحادیه اتاق های تجارت و صنایع در ادامه از همکاری مثبت با آژانس های کاریابی، مکاتب حرفه یی، شهرها، نواحی و گروه های رضاکار ستایش کرد.

اما گفت که یک نقطه ضعف مانند گذشته مساله یادگیری زبان است. به گفته او متقاضیان کار در دوره های آموزش شغلی به بهترین وجه ممکن آلمانی می آموزند و به نظر بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها، آن چه که آن ها در کورس های ادغام یاد می گیرند، «در بسیاری از موارد کافی نیست».

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.