مرکل از ادغام پناهجویان جوان در اطفائیه/ آتش نشانی قدردانی کرد

مرکل از ادغام پناهجویان جوان در اطفائیه/ آتش نشانی قدردانی کرد

انگلا مرکل صدراعظم آلمان از کار رضاکارانه سازمان های امور ادغام برای نوجوانان با ریشه های مهاجرت در یک نیروی اطفائیه در برلین قدردانی کرد. در این جا دو نوجوان افغان نیز کار می کنند.

به گزارش دویچه ویله: انگلا مرکل صدراعظم آلمان در دیدار با نوجوانان نیروی اطفائیه در منطقه ویدینگ در برلین امروز دوشنبه گفت که این یک نمونه زنده برای مشارکت پناهجویان نوجوان در نهاد هایی ازاین نوع است. مرکل افزود که شاید بازهم بسیاری از انسان ها با یا بدون پیش زمینه های مهاجرت، از این گونه پروژه های احساس خوشی کنند.

ایدان اوزوگوز، مسئول  امور مهاجرت از حزب سوسیال دموکرات آلمان گفت که این کارمندان نوجوان اطفائیه، در بسیاری از خدمات رضا کارانه فعال بوده اند و احساس تعلق به جامعه داشته اند و احساس همیاری از خود نشان داده اند.

در میان نیروهای نوجوان اطفائیه در منطقه ویدینگ در برلین، حدود نیمی از ۶۲ جوان دختر و پسر، با ریشه های مهاجرت فعال هستند. از ماه جون به این سو، شش نوجوان زیر سن نیز در میان آنها هستند که به عنوان پناهجو به آلمان آمده اند.

ابراهیم یک نوجوان ۱۶ ساله از افغانستان به صدراعظم آلمان گفت: “ما می توانیم در اینجا آلمانی نیز بیاموزیم.” او مانند پسرکاکایش عبدالرحیم از نیم سال به این سو، در اطفائیه در منطقه ویدینگ فعالیت می کند.

این نوجوانان به طور مثال، تمرینات با وسایط نقلیه و با ماشین و ابزارهای آتش نشانی را انجام می دهند و نیز در بخش کمک های اولیه فعال هستند. هردو نوجوان افغان قصه کردند که آنها یک بار باهمکاران پخت و پز کرده اند و حتی غذایی ایتالیایی پخته اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.